Barış Bayar

Alan Wake Türkçe Yama

Barış Bayar
Cevaplar0
Gösterim2591
Barış Bayar
👑👑👑
Kurucu
Konular126
Cevaplar52

Alan Wake Türkçe Yama sizlerin oyun zevkini ve kalitesini arttırmak, Türkçe dilde oyun keyfi yaşatmak için hazırlanmıştır. Oyununuzu Türkçe dile çevirmek için yapmanız gereken tek şey, aşağıda bulunan kurulum talimatlarını takip ederek eksiksiz ve kusursuz bir şekilde yerine getirmektir. Daha sonrasında ise Alan Wake oyununu Türkçe Yama ile oynayabileceksiniz. Yapımcı arkadaşların ellerine sağlık, siz değerli oyuncularımıza da iyi oyunlar dileriz.

 

Alan Wake Türkçe Yama Kurulumu

Alan Wake Türkçe Yama.rar’ın içerisindeki 2 adet dosyayı, Alan Wake oyununun kurulu olduğu dizinin içerisindeki “data” klasörüne atmanız gerekiyor. Data klasörünü bulup içerisine 2 adet dosyayı attıktan sonra Alan Wake Türkçe Yamanın keyfini çıkartabilirsiniz.

Kaynak : oyunceviri.net

Türkçe Yama Oranı : 80

Türkçe Yama Dosyası https://drive.google.com/file/d/1ZIKMDm_0DQbOMCdF9YSyGsc2cOudTz2K/view?usp=sharing

Alan Wake Türkçe

Oyunu bitirmeden hemen önce yaşadığım tecrübeleri size aktarmak istiyorum. Sanırım oyun sonu istediğim gibi bitmeyecek, bu yüzden şimdiden güzel olan şeyleri yazayım.

Max Payne ve Quantum Break serisini bitiren birisi olarak Alan Wake, gerçekten zamanının en iyi oyununu sunmuş bizlere. Sanki Max Payne’nin üzerine devam edilmiş bir oyun gibi olmuş eklemeler çıkartmalar yapılarak, ama tam anlamıyla muazzam diyebilirim.

Hikaye gerçekten çok etkileyiciydi, çünkü hikayeyi yazan kişi gerçekten çok iyi bir hayal dünyasına sahip. Kısaca Alan Wake oyununun hikayesini yazayım;

Eşi Alice ile birlikte adaya tatile gider ve Alice, Alan’a yazarlığı konusunda her zaman destek olan kişidir. Gittikleri tatil evinde Alice ortadan kaybolur ve Alan, Alice’yi bulmak için etrafa bakınmaya başlar. Macerası hiç normal değildir, çünkü kendi yazdığı hikayede hatırlamadığı sayfalarda geçen varlıklarla karşılaşmaya ve oralarda yazan olaylar başına gelmeye başlar. Gerçekten çok etkileyici bir hikaye olduğunu söylemeliyim.

Diğer serilerde olmayan çevre mekaniği Alan Wake oyununda çok çok fazlasıyla geliştirilmiş. Diğer serilerinde hareket özgürlüğü yoktu, fakat bu oyunda dilediğiniz gibi hareket edebiliyorsunuz ve bu oyuna ayrı bir lezzet katmış açıkçası.

Oyunun en üzen tarafı ise Türkçe dil desteğinin bulunmaması olmuştu benim için. Çoğu oyunda olmadığı için artık alışıyorsunuz zaten çoğu oyunların çevirisi oyuncular tarafından yapılıyor. Bende bu sorunu Alan Wake Türkçe Yama yükleyerek ortadan kaldırdım. Sizde benim gibi İngilizce oyun oynamaktan keyif almıyorsanız, kesinlikle yüklemenizi öneririm.

Hikayesi gerçekten çok etkileyici de olsa bir süre sonra çok fazla tekrara düştüğümüz için biraz can sıkmaya başlıyor. Oyun bir süre sonra artık aynı şeyleri sürekli önünüze koymaya başlıyor ve sürekli gerilim-aksiyon yaşatıyor bizlere. Fakat 3. bölümden sonra artık o tekrarlamalar bayağı bir azalıyor ve gerçekten asıl hikayenin tadını 3. bölümden sonra fazlasıyla almaya başlıyorsunuz.

Alan Wake Oyun İçi Görüntüler;

Gerçekten hayatta kalma mantığı hikayeye cuk oturmuş diyebilirim. Yani bir çatışma esnasında merminizin bitmesi durumunda oyun size çözüm üretmeniz için bir kaç mekanik sunuyor. Ben biraz hikaye odaklı ve aceleci oynadığım için mermi konusunda hep sıkıntı çektiğim için artık hep farklı mekanik kullandım. Fakat haritayı dolaşarak ve oyunu yayarak oynuyorsanız kesinlikle sizin böyle bir sıkıntınız olmaz. Çünkü haritanın bazı bölgelerinde nesneler ve yapılar var ve oralarda kurşun, silah, dinamit, vb. şeyler çıkıyor. Ve haritanın bazı noktalarına kullanılabilir araçlar koyulmuş fakat her zaman bulunmuyor.

Kesinlikle Alan Wake oyununu oynamanızı öneririm. Yukarıda kendimce derlediğim şeyleri sizinle paylaştım. Ona göre oynayıp oynamamanıza karar verirsiniz, fakat ben yine de oynamanızı hepiniz şiddetle öneririm. Şimdiden hepinize iyi oyunlar dilerim.