Ceo

Bannerlord Modları

Ceo
Cevaplar0
Gösterim2412
Ceo
👑👑👑
Kurucu
Konular140
Cevaplar127

Sizin için derleyip yayınladığımız en yeni Bannerlord Modları ile Mount Blade Bannerlord oyununda ki en iyi modları göreceksiniz. Ayrıca sizin için yaptığımız liste ile oyunun tam anlamıyla tadını çıkartacaksınız. Burada yayınladığımız Bannerlord Modları hem en çok indirilen. Hem de en yeni çıkan Bannerlord Modlarıdır. Aynı zamanda modları en beğenilen modlar içerisinden seçerek. Sizler için kurulumlarını da anlattık. Öncelikle en gerekli modları anlatarak başlayacağım. Sonrasında yeni çıkan bannerlord modları ile yeni çıkacak modları listeleyeceğim.

Modları nasıl indirebilirim?

  • Verdiğimiz nexus indirme linklerinden “Files” sayfasına girerek istediğiniz modu indirebilirsiniz. Manuel indirmelerin her mod konusunun altında anlatımı vardır. Vortex ile indirmek isteyenler Vortex programını indirip kuramsı gerekmektedir. Manuel kurulumu tavsiye ediyoruz.

Bannerlord Modları

Developer Console Bannerlord Mod (Hile konsolu Modu)

Developer Console  Modu İndirmek için bu sayfayı ziyaret ediniz: https://www.nexusmods.com/mountandblade2bannerlord/mods/4

Bu modu aktif etmek için ( Bilgisayarınızdan: KullanıcıAdı > Belgeler > Mount and Blade II Bannerlord > engine_config.txt ) yolunu takip ediniz.

Dosyanın içerisinde yazan ” engine_config.txt ” metin dosyasını sağ tıklayarak düzenle seçeneğini seçtikten sonra ” cheat_mode = 0 ” yazan bölümü ” cheat_mode = 1 ” yapalım.

İlk başta oyun için hilelerde kullanacağınız modlardan birisi olan Developer Console yi yüklemenizi tavsiye ederim. Ancak bilmenizi isterim ki çoğu kullanıcın bu mod için büyük bir sorunu var.

Developer Console Modunu açamıyorum diyerek en çok kullanılan Bannerlord modunda ki sorunu dile getirmektedirler. Artık yeni güncellemeden sonra Developer Console Bannerlord Modu için eski sürümü kullanan kullanıcılar. Yine bilindiği gibi ( Ctrl + ” ) tuşlarını kullanacaklar. Ancak eski sürümü kullanan kullanıcılar. Yeni komut olan ( Alt + ” ) tuşlarını kullanarak hile konsolunu aktif edebilirsiniz.

Console Bannerlord modu komutları aşağıda sizin için listeledim.

  • Gold ekleme: campaign.add_gold_to_hero #
  • Level atlama: campaign.add_skill_xp_to_hero
  • Nüfuz arttırma: campaign.add_influence #
  • Ün/nam ekleme: campaign.add_renown_to_clan #
  • Focus puan ekleme: campaign.add_focus_points_to_hero #
  • Tüm askerlerin ID’leri: campaign.give_troops help
  • Birliğe asker ekleme: campaign.give_troops [TroopID] #

Kısaca bu mod ile altın kazanır, seviye atlar ve nüfusunuzu arttırabilirsiniz. Bunun yanında birliğinize asker ekleme Ün veya nam kazanma gibi ek takviyelerde yapabilirsiniz. Oyunun zevkini çıkartmak için fazla kullanmanızı tavsiye etmem.

Yine de kullanmak isteyenler için kuruluma geçelim.

Mod kurulumu : Developer Console Modu kurmak için yapmanız gereken çok basit. Nexustan İndirdiğiniz dosyadan çıkan “Developer Console” isimli klasörü, oyunun kurulu olduğu dizindeki “Modules” klasörünün içine yerleştirmeniz gerekiyor. Sonrasında Bannerlord oyununun başlatma ekranına gelince. Mods bölümünden modu seçerek aktif edebilirsiniz.

Dismemberment Bannerlord Mod (Gerçekçi Kafa koparma modu)

Dismembered Modunu İndirmek için bu sayfayı ziyaret ediniz: https://www.nexusmods.com/mountandblade2bannerlord/mods/400

Zevk alarak oynadığım modlardan birisidir. Kesinlikle kurup oynamanızı tavsiye ederim. Oyuna gerçekçilik katıyor. Bannerlord modlarından neredeyse en çok indirilen mod diyebiliriz. Oyunda savaş alanındayken atın üstünde giderken ölümcül bir kılıç darbesi ile düşmanınızın kafasını gövdesinden ayırabilirsiniz. Ya da normal bir savaşta kafasına attığınız kılıç darbesi düşmanınızın kafasının fırlamasına sebep olur. Oyuna zevk vermesinin yanında gerçekçilikte katıyor. Tek sorunu genelde vurduğunuz darbelerin çoğunun kafasına isabet etmesidir. Sürekli uçuşan kafalar görebilirsiniz.

Modüllerin içindeki “Settings.cfg” yapılandırma dosyasından bu modun ayarlarını değiştirebilirsiniz. Kafa kopma oranlarını ayarlayabilirsiniz.

Mod kurulumu : Dismemberment Modu kurmak için yapmanız gereken çok basit. Nexustan İndirdiğiniz dosyadan çıkan “dismemberment” isimli klasörü, oyunun kurulu olduğu dizindeki “Modules” klasörünün içine yerleştirmeniz gerekiyor. Sonrasında Bannerlord oyununun başlatma ekranına gelince. Mods bölümünden modu seçerek aktif edebilirsiniz.

 

LootLord Bannerlord Mod (İnfaz ettiğiniz Lordların üstündeki eşyaları alma modu)

Lootlord Modunu İndirmek için bu sayfayı ziyaret edinizhttps://www.nexusmods.com/mountandblade2bannerlord/mods/294

Bu mod adından da tahmin ettiğiniz gibi öldürdüğünüz lordların eşyalarını envanterinize almanızı sağlıyor. Tabi genelde bannerlord hilesi kullanıyorsanız bu moda çok ihtiyacınız olmayacak. Çünkü Bannerlord hilesini aktif ettiğinizde envantere tıkladığınızda. Sağ tarafta gördüğünüz bütün eşyaları envanter çantanıza alabiliyorsunuz.

Ayrıca bu mod son sürüm ile entegre etildi. Rahatlıkla indirip kurabilirsiniz.

Eğer oyunda hile kullanmıyorsanız. Oyunun zevkini bozmamak için hile kullanmamanızı tavsiye etmekteyim. Bu mod ile yendiğiniz lordların kıyafetlerini alarak bannerlord da kolay yoldan zengin olabilirsiniz.

Mod kurulumu : LootLord Modu kurmak için yapmanız gereken çok basit. Nexustan İndirdiğiniz dosyadan çıkan “LootLord” isimli klasörü, oyunun kurulu olduğu dizindeki “Modules” klasörünün içine yerleştirmeniz gerekiyor. Sonrasında Bannerlord oyununun başlatma ekranına gelince. Mods bölümünden modu seçerek aktif edebilirsiniz.

En iyi Bannerlord Modları

Fire Lord Bannerlord Mod (Yanan silah modu)

Fire Lord Modunu İndirmek için bu sayfayı ziyaret edinizhttps://www.nexusmods.com/mountandblade2bannerlord/mods/795

Bu mod oyuna zevk katan diğer modlardan birisidir. Bu Bannerlord modu sayesinde yanan ok ve yanan kılıç kullanabiliyorsunuz. Oyuna efekt olarak çok ayrıcalık katıyor. Ayrıca karanlık savaşlarda çok daha işe yarıyor. Bunların yanında birde düşmanlarınıza ek olarak yanma hasarı veriyorsunuz. Böylece düşmanlarınızın sizin saldırılarınızda daha fazla hasar almış oluyor. Bu durumda zor savaşlarda çok işimize yarayacaktır. Oyunda gerçekçiliği biraz yok etse de. Bu modu paylaşmak istedim.

Fire Lord Mod kurulumu : Fire Lord Modu kurmak için yapmanız gereken çok basit. Nexustan İndirdiğiniz dosyadan çıkan “YFire Lord” isimli klasörü, oyunun kurulu olduğu dizindeki “Modules” klasörünün içine yerleştirmeniz gerekiyor. Sonrasında Bannerlord oyununun başlatma ekranına gelince. Mods bölümünden modu seçerek aktif edebilirsiniz.

En Gerekli Modlar

Just Let Me Play Bannerlord Mod (Krallık kurma modu)

Just Let Me Play Modunu İndirmek için bu sayfayı ziyaret edinizhttps://www.nexusmods.com/mountandblade2bannerlord/mods/290

Tüm görevleri hızlıca atlayarak krallığınızı kurmanızı sağlayan bir moddur. Bu mod sayesinde krallığınızı hızlı bir şekilde kurabileceksiniz. Oyundaki en işe yarayan modlardan birisi diyebilirim. Çünkü baştan karakter açıp saatlerinizi tek tek. Nantezin Buldağını araştırmaya koyulmak çok yorucu gelebilir. Bu bannerlord modu bu işlemi hızlıca atlamanızı sağlayacaktır. İndirmeniz gereken modların arasında yer alıyor.

Mod kurulumu : Just Let Me Play Modu kurmak için yapmanız gereken çok basit. Nexustan İndirdiğiniz dosyadan çıkan “Just Let Me Play” isimli klasörü, oyunun kurulu olduğu dizindeki “Modules” klasörünün içine yerleştirmeniz gerekiyor. Sonrasında Bannerlord oyununun başlatma ekranına gelince. Mods bölümünden modu seçerek aktif edebilirsiniz.

 

Detailed Character Creation Bannerlord Mod (Detaylı Karakter oluşturma modu)

Detailed Character Creation Modunu İndirmek için bu sayfayı ziyaret ediniz: https://www.nexusmods.com/mountandblade2bannerlord/mods/118

Oyunda ki en sevdiğim modlardan birisidir. Ayrıca olmazsa olmazlardandır. Bu mod sayesinde karakterinizi detaylı bir şekilde oluşturabiliyorsunuz. Bence modların en iyisi bile olabilir. Çünkü bu oyun karakter canlandırma oyunu tabiki de Bannerlord modları arasında en çok görmek istediğimiz modlardan birisi olacaktır.

Oyuna girerken yapmanız gereken yeni kayıt açmaktır. Karakterinizi oluştururken yeni kayıt açarak modu kullanabilirsiniz. Bu mod sayesinde karakterinizin yaşını ve boyunu daha detaylı ayarlayabilecek siniz.

Mod kurulumu : Detailed Character Creation Modu kurmak için yapmanız gereken çok basit. Nexustan İndirdiğiniz dosyadan çıkan “Detailed Character Creation” isimli klasörü, oyunun kurulu olduğu dizindeki “Modules” klasörünün içine yerleştirmeniz gerekiyor. Sonrasında Bannerlord oyununun başlatma ekranına gelince. Mods bölümünden modu seçerek aktif edebilirsiniz.

 

Yell To Inspire Bannerlord Mod (Askerelere moral modu)

Yell To Inspire Modunu İndirmek için bu sayfayı ziyaret edinizhttps://www.nexusmods.com/mountandblade2bannerlord/mods/477

Savaş meydanlarında askerlerinize moral vermek isterseniz eğer bu modu kullanabilirsiniz. Bu mod sayesinde savaş meydanlarında bağırarak askerlerinize moral verebiliyorsunuz. Tabi siz bunları yaparken aynı zamanda serserilik ve liderlik beceri seviyelerinizde artıyor. Bu becerilerinizin artışı ordunuzun büyüklüğünü arttırabiliyor. Savaş meydanında askerlere moral vermek ayrıca askerlerinizin de daha iyi savaşmasını sağlıyor. En kazanamayacağınız savaşlarda bile galip ayrılabiliyorsunuz. Bannerlord oyununda kesinlikle gereken modlardan birisidir. Oyununuza zavk katacaktır.

Yell To Inspire Mod kurulumu : Yell To Inspire Modu kurmak için yapmanız gereken çok basit. Nexustan İndirdiğiniz dosyadan çıkan “Yell To Inspire” isimli klasörü, oyunun kurulu olduğu dizindeki “Modules” klasörünün içine yerleştirmeniz gerekiyor. Sonrasında Bannerlord oyununun başlatma ekranına gelince. Mods bölümünden modu seçerek aktif edebilirsiniz.

 

BuyPatrols Bannerlord Mod (Köyleri koruma modu)

BuyPatrols Modunu İndirmek için bu sayfayı ziyaret edinizhttps://www.nexusmods.com/mountandblade2bannerlord/mods/343

Haydutlar köylülerinizi rahatsız mı ediyor. Sizde bu durumdan çok mu rahatsız oluyorsunuz. Öyle ise bu modu kurarak köyünüzü korumuma altına alabilirsiniz. Böylece ekonomik durumununuzu da koruma altına almış olursunuz. Tek yapmanız gereken köylerinizi koruyacak asker görevlendirmektir. Kalenizi koruyacak piyadeler gibi köylere de koruma gönderebileceksiniz. Bannerlord da gereken modlardan birisidir.

Mod kurulumu : BuyPatrols Modu kurmak için yapmanız gereken çok basit. Nexustan İndirdiğiniz dosyadan çıkan “BuyPatrols” isimli klasörü, oyunun kurulu olduğu dizindeki “Modules” klasörünün içine yerleştirmeniz gerekiyor. Sonrasında Bannerlord oyununun başlatma ekranına gelince. Mods bölümünden modu seçerek aktif edebilirsiniz.

 

Eğer hiç mod kullanmadan ilerlemek isterseniz. Bannerlord hızlı para kasma adlı konumuza bakabilirsiniz.

Yeni modlar çıktıkça devamı gelecektir. Sayfamızı takipte kalınız.

EnfesSoft.Com