Ceo

Bannerlord ölünce ne oluyor?

Ceo
Cevaplar0
Gösterim9803
Ceo
👑👑👑
Kurucu
Konular140
Cevaplar127

Öncelikle Bannerlord ölünce ne oluyor? sorusuna cevap bulalım. Mb bannerlord oyununda karakter ekranınızı ilk oluşturduğunuzda. Ölümü etkinleştir sorusunu evet olarak işaretlediğinizde. Karakterinizin savaşlarda ölmesini etkinleştirmiş oluyorsunuz. Tabi ki bu sadece savaşlarda ölümü değil aynı zamanda tutsak alındığınızda ölmenizi de etkinleştiriyor. Genelde en çok tutsaklıklarda ölümü gerçekleştiren Kralların başında Monchuq geliyor. Bunun dışında merhamet seviyesi sıfır puanının altında olan bütün kral ve lordlar sizi tutsak aldıktan sonra her an öldürebilir.

Bannerlord öldükten sonra ne oluyor

Ölümü etkinleştirdik ve herhangi bir savaşta öldük ya da tutsak alınarak öldürüldük. Bu oyunu en güzel yapan şey sınırsız gidişatının olmasıdır. Bu yüzden Bannerlord ölünce ne oluyor sorusunu bizlere sorduruyor.

 • Aynı şekilde bu sonsuz oyun akışını Mount Blade Warband oyununda doymamıştık. Ancak tatmin etmeyen bir şeyler vardı. Bu tatminsizlik duygusu da ölümsüzlüğümüzden gelmekteydi. Ölümü etkinleştir modunu Bannerlord oyununa ekleyerek ortaya daha zevkli bir oyun çıkarttılar.

Oyunda ölümü etkinleştirdiğinizde siz öldüğünüzde yerinize varisiniz olan çocuklarınızdan birsinin yerine geçerek oyuna devam ediyorsunuz.

Not : Ancak şunu unutmayın eğer çocuklarınızdan birisi 18 yaşını doldurmadıysa. Çocuğunuzun yerine geçerek devam edemezsiniz. Yani oyunda ve krallıkta herhangi bir rolü yoktur.

Şimdi diyelim ki oyunda bir şekilde öldünüz. Ya da öldürüldünüz. Bannerlord ölünce ne oluyor sorusunun ana cevabı. Eğer çocuğunuz varsa ve gerekli şartları karşılıyorsa (18 yaş üstü) ekrana gelen seçenekten çocuklarınızdan birisini seçerek oyunu oynamaya devam ediyorsunuz.

Eğer çocuğunuz yoksa tek seçenek karınızı seçerek oyunu oynamaya devam edebiliyorsunuz. Eğer evlenmeden öldüyseniz abiniz ya da kardeşlerinizden birinin yerine geçerek oyuna devam edebilirsiniz.

Ölmek için ne yapmalıyım?

Diyelim ki oynadığınız karakterden sıkıldınız ve artık varisleriniz yerine devam etmek istiyorsunuz. Ölünce çocuğunuzun yerine geçmek istiyorsunuz.

Ölünce karakter seçmek

Ölünce karakter seçme ekranı

Bannerlord nasıl ölünür

 • İlk seçenek oyunu yıllarca oynayarak yaşlanmaktır. Belli bir yaşa geldiğinizde karakteriniz yaşlanmaya başlıyor ve saçlarınız, sakallarınız beyazlıyor. Bu dereceye gelmek için tabi ki oyuna saatlerinizi harcamanız gerekmektedir. Oyunu hile yaparak oynuyorsanız bu kadar saat harcamadan sıkılırsınız zaten. Oyundan zevk almak için orjinal hali ile oynamalısınız.
 • İkinci seçenek ise çabucak ölmek için. Bütün lordlar ile aranızı kötü tutun. Önünüze gelen bütün lordları idam edin. Bu sayede merhametsiz ve size ilişki puanı -100 olan bir lorda esir düşerseniz. Sizi idam edecektir. Genelde idam etme derecesi çok zordur. Ancak bir lorda esir düştüğünüzde ve ilişkiniz -100 ise, ayrıca kasanızda sizde fidye için istedikleri para yoksa kesin idam edilirsiniz. Böylece varisleriniz yerine geçersiniz.
 • Son seçeneğimiz ise savaşlarda ölmektir. Bu Bannerlord oyununda ki en zor ölüm seçeneğidir. Düşmanınızın bol olduğu sizi öldürme tutkusu besleyen lordlara denk gelirseniz. Ayrıca bu düşmanın asker sayısı sizin 10 katınızdan fazla ve siz bu lorda ayrıca savaş teklifini siz ederseniz. Savaşta ölme olasılığınız çok artar.

Yani konuyu özetlemek gerekirse şöyle anlatalım.

Bannerlord Ölünce Ne Oluyor Özet

 • Oyuna girerken ölümü etkinleştirme seçeneğini aktif hale getirirsiniz.
 • Yaşlanarak, savaşta ya da idam edilerek ölürsünüz.
 • Evliyseniz ve çocuğunuz varsa çocuğunuzun yerine geçerek oyuna devam edersiniz.
 • Evliyseniz ve çocuğunuz var ancak 18 yaşını doldurmamışsa karınızın yerine geçerek oyunu oynamaya devam edersiniz.
 • Evliyseniz ve çocuğunuz yoksa karınızın yerine geçerek oyuna devam edersiniz.
 • Evli değilseniz abinizin ya da kardeşlerinizden birinin yerine geçerek oyuna devam edersiniz.
 • Oyuna devam ettiğiniz karakter de ilerde yaşlanıp, idam edilip ya da savaş meydanında ölene kadar aynı döngü devam eder.
 • Oyun bitene kadar bu döngü böylece gider.
 • Ancak herhangi bir hile kullanmazsanız oyun hiç bitmez. Bütün şehirleri alsanız bile oyunda haydut ve çapulcularla uğraşmaya devam edersiniz. Ya da bir lord sizin klanınızdan çıkıp krallığı devam ettirebilir. Bütün lordlar ile çok iyi ilişki kurup bütün şehirleri fetih edip. Bütün düşmanları öldürmeniz imkansızdır. Bunları sadece hileler ile gerçekleştirebilirsiniz.

Diyelim ki evlendiniz ve çocuğunuz olmuyor. Nasıl çabucak çocuk yapılır bunu öğrenmeniz için Bunu başka bir konuda anlatacağım.

Eğer Bannerlord ölünce ne oluyor adlı konumuzu beğendiyseniz. Sizler için detaylıca anlattığınız Bannerlord modları sayfamıza göz atınız.

EnfesSoft.Com