Furkan Pehlivan

CS:GO 2 CFG DOSYALARI

Furkan Pehlivan
Cevaplar0
Gösterim323
Furkan Pehlivan
👑👑
Moderatör
Konular143
Cevaplar0

Dostlar selam. Bugün sizler için CS:GO 2 Hakkında Bilgiler CFG Dosyalarını nasıl Oluşturmanız Gerektiğini anlatacağım. Geçtiğimiz günlerde Cs:Go yeni sürümünü uzun bir aradan sonra paylaştı, bazı oyunucular cfg dosyaları nasıl oluşturulur gibi sorunlarla karşılaştı bende bugün sizler için bunu hazırladım. Aşağıdaki talimatları uygulayarak kolayca halledebilirsiniz. Şimdiden herkese iyi oyunlar dilerim…

CS:GO Hakkında Genel Bilgi:

Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO), Valve Corporation tarafından geliştirilen ve yayınlanan birinci şahıs nişancı oyunudur. Oyunda iki takım bulunur: Teröristler ve Anti-Teröristler. Temel amaç, takımınızın hedeflerini tamamlamak veya rakip takımı engellemektir.

 

CS:GO cfg 2 Dosyaları

CS:GO cfg dosyaları, oyun içi ayarları ve performansı özelleştirmek için kullanılır. Bu dosyalar genellikle “config.cfg” adında bulunur ve oyunun kurulu olduğu klasörde yer alır. Bir cfg dosyası oluştururken dikkate almanız gereken bazı önemli ayarlar şunlar olabilir:

1. Crosshair Ayarları: Crosshair’in görünümünü ve boyutunu özelleştirebilirsiniz.

2. Mouse Duyarlılığı: Fare hassasiyetini belirleyebilir ve hissettiğiniz en iyi hassasiyet seviyesini ayarlayabilirsiniz.

3. Video Ayarları: Oyunun grafik ayarlarını optimize ederek daha yüksek bir FPS elde edebilirsiniz.

4. Oyun İçi Tuş Atamaları: Oyunda kullanacağınız tuşları yeniden atayabilirsiniz.

 

CS:GO Cfg Dosyası Nasıl Oluşturulur?

1. **CS:GO’nun kurulu olduğu dizini bulun. Genellikle “C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Counter-Strike Global Offensive” gibi bir yerde olur.

2. cfg adında yeni bir klasör oluşturun.

3. Bu klasör içinde config.cfg adında bir metin dosyası oluşturun.

4. Metin dosyasını bir metin düzenleyici ile açın ve ayarlarınızı burada tanımlayın. Örneğin:

cl_crosshaircolor 2

   sensitivity 2.5

   mat_monitorgamma 1.6

   bind “F1” “buy ak47”