Ceo

Doom 3 Türkçe Yama

Ceo
Cevaplar0
Gösterim2793
Ceo
👑👑👑
Kurucu
Konular140
Cevaplar127

Doom 3 Türkçe Yama Kurulum

– Doom 3 Türkçe Yama.rar’ın içindeki dosyaları oyunun kurulu olduğu dizinin içindeki bas klasörünün içindeki “pak000.pk4 yazan dosyayı winrar ile birlikte açtıktan sonra indirdiğiniz “string” ve “newpdas” klasörlerini buraya atarak Doom 3 Türkçe Yamanın keyfini çıkartabilirsiniz.

 

Doom 3

Son 5 – 10 senedir her sene çıkan saçma sapan eklentiler koyup çok basit bir tek oyunculu senaryosuyla önümüze koyulan oyunlardan daha iyi olup farkını ortaya koyan bir oyun.

Yıllardır oyun camiasındayım ve bilgilerime dayanarak bu oyundan size biraz bahsetmem gerekirse oynadığım yüzlerce oyunların araasında beni en çok geren, en çok korkutan oyun olması dışında stresten oynamayı bıraktığım bir oyundur. Korkudan 2. kez oynamaya kalkışmadığım (ne olacağını bilerek oynayıpta ilk oynayıştaki heyecanı vermemesinden çekinip, verdiği heyecanı kaybetmemek açısından tekrar oynamadığım) bi oyun. Fakat bu korku ve gerginlik beni oyunun içine daha fazla çekiyor istemsizce.

Bence bi oyunda olabilecek en gergin atmosferi yansıtmışlar. Tekniki açıdan akıllıca yapılmış marstaki üste felaktten sonra yalnızlık hissiyatı ve ne olacağını bilememenin korkusu anca bu kadar anlatılıp hissettirebilinirdi bi oyunda. Etraftaki kanlar, gittiğimiz yollardaki turdaşlarımızın parçalanarak veya değişik şekillerde ölen cesetler ve bazılarının zombiye dönüşmüş olması, aniden çıkan önümüze atlayan cehennem kaçkınları, yıkılmış üstteki dört bir yandan gelen gaz sesleri, gürültü patırtılar, derinden gelen uğultular, hell minionlarının portal sesleri ve ışık oyunları, sürekli sağdan soldan ne olduğu belli olmayan ışıklar, zombiler ve değişik figürler olduğu için sürekli oyunda diken üstüne gezen bir atmosfer yaratmışlar ve gerçekten çok etkileyici olmuş.

Aksiyon sahnelerine gelecek olursak, tamamen korku ve gerginliği hatsafaya çıkaracak şekilde sahnelerden oluşmuş olduğunu söyleyebilirim. Aniden önümüzde bir minion çıkıyor, geri geri kaçarak ateş ederken arkamızdan başka minion geliyor, arkadaki minion bize vurunca ekran kan olduğu için öndekini zar zor vurduktan sonra arkadakini dönüp öldürmeye çalışırken merminizin az kaldığını farkedip son kurşunlarınızla onu öldürmeye çalışırken başka bir minionun ışınlanma sesini duyduğunuzdaki o aksiyon, stres, heyecan başka bir oyunda görmediğim bi atmosfer yaratıyor. Bu tarz aksiyon sahnelerinin hepsinde tüyleri diken diken eden ve adrenalin pompalayan bir oyun olmuş.

Böyle bi oyun bidaha piyasada uzun sürede görülebileceğini pek zannetmiyorum. Oyundaki atmosfer, ortam, ışık oyunları, jump scareler, aksiyonlar ve buna benzer bir sürü içeriklerle dolu bir oyun olmuş. Kesinlike ama kesinlikle survival horror oyunlarının başını çeken en etkileyici ve en başarılı oyun olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Her oyunda olduğu gibi ufak tefek buglar ve can sıkan bazı olaylar olsa bile benim bu oyuna puanım 10/10.

Şimdiden oynacak arkadaşlara keyifli oyunlar diliyorum.

 

Türkçe Yama Dosyası : https://drive.google.com/file/d/1CuNW0OcS4JR9K-72P_KgBibo8TBfCST6/view?usp=sharing

Kaynak : oyunyama.com
Yama Oranı : 70

EnfesSoft.Com