Oyun Türkçe Yama Mod İndir Oyun Modları Oyun Rehberi Oyun Save Oyun Forum

Fallout 4 Sorunu hatası çözümü

Fallout 4 Sorunu hatası çözümü
27.10.2020
A+
A-

Fallout 4 Sorunu hatası çözümü ve hata çözümleri konusunda sizlere yardımcı olacağız. Genel olarak çoğu fallout oyuncusu gerekse donanım eksiklikleri gerekse sistem eksiklileri dolayısıyla mağdur olurken. Çoğu oyun gerekli işlemleri yapmaması ve yazılım eksikliklerinden dolayı mağdur olmaktadır. Bu yüzden hatalar ve sorunlar ile sıkça karşılaşmaktadır.

Fallout 4 beyaz ekran sorunu

Fallout 4 beyaz ekran sorunu genelde bilgisayarın sistem gereksinimlerini karşılamamasından dolayı çıkmaktadır. Ancak bazı yazılım hatalarını da çözmek sorunun çıkması kadar kolaydır.

Bu konuda size ilk tavsiyemiz oyuna girdiğinizde beyaz ekran ile karşılaşıyorsanız. Beyaz ekran karşınızda iken “Alt + Enter ” Tuşuna basarak oyunu pencere moduna almaktır. Bu işlemi yaptıktan sonra oyun ekranı hala gelmedi ise oyunu kapatın. Oyun simgesine gelin sağ tıklayarak özellikler sekmesine tıklayın. ” Pencere modu ” aktif değilse aktif edin ve oyuna tekrar girin oyununuz açılacaktır.

Hala oyununuz açılmıyorsa bunun en büyük nedeni bilgisayarınızdaki oyun sürücü yazılımlarından  kaynaklanmaktadır. Bunu telafi etmek için ise yapmanız gereken işlem sürücü yazılımlarınızı (driver) güncellemek olacaktır.

Sürücü yazılımlarını nasıl güncellemeniz gerektiğini bilmiyorsanız. Aşağıdaki verdiğimiz linkleri takip ederek bilgisayarınız için gerekli sürücüyü güncelleyebilir siniz.

FRAMEWORK sürücülerini güncellemek için : https://www.microsoft.com/tr-tr/download/details.aspx?id=30653

DİRECTX sürücülerini güncellemek için : https://support.microsoft.com/tr-tr/kb/179113

  • Arkadaşlar sürücü deyip geçmeyin oyunlar için olmazsa olmazdır.

Fallout 4 FPS sorunu

Fallout 4 FPS sorunu fallout oyununda ki en büyük problemdir. Oyunu açmayı bir şekilde halledebiliyoruz ancak fps sorunları konusunda çok takılıyoruz. Çünkü herkesin en iyi sistemi kuracak ne maddi durumu var ne de bilgisi.

Bu konuda deneyerek çözümünü bulduğum. Çoğu forum sitesinde Fallout 4 FPS sorunu hakkında yardım ettiğim kaynaklar ile topladığım bilgiler ile. Gerçek çözümü sizlere sunmak isterim.

Öncelikle eğer Fallout 4 için sisteminiz düşük ise yapmanız gereken yardımcı bir mod olacaktır. Bu modda hepimizin güvenerek indirdiği Fallout 4 FPS modu olan nexus kaynaklı moddur. Ben denediğimde çok işime yaradı umarım sizin içinde faydası olur.

Düşük sistemler için gerekli moda buradan ulaşabilirsiniz : https://www.nexusmods.com/fallout4/mods/39570

 

Fps sorunun bir diğer çözümü ise oyundaki Fps kilidini kaldırmaktır. Fallout 4 fps kilidi kaldırma işlemi yaparak oyundaki fps sorununu ortadan kaldırabilirsiniz. Hatta bu konuyla ilgili sizler için ilk önerim bu olabilir. Sistem gereksinimleri için mod kurmadan önce Fps kilidi kaldırma işlemini yapın. Belki ek bir moda ihtiyacınız kalmayacaktır.

Fps kilidi nasıl kaldırılır?

Ekran kartı için kullandığınız Nvidia ya da Amd kontrol paneli. Artık hangisini kullanıyorsanız o kontrol panelinden. ” VSYNC ” yi açmanızı önermekteyim.

 

Fallout 4 kasma sorunu

Bildiğiniz gibi oyunlarda ki en büyük kasma sorunu sistem gereksinimleri karşılamamasından dolayı kaynaklanır. Ya da donanımlarınızın ısınmasından dolayı kaynaklanır. Fallout 4 kasma sorunu dediğimizde de ilk başta aklımıza gelen sorun bu olur. Ancak biz bu konuyu para harcamadan çözmek için buradayız. Oyunda ki kasma sorunları ile fps sorunu aynı gibi gözükür ancak fps sorunlarını hallettiğiniz de hala kasma sorunları yaşıyorsanız. Ve bu sorunların Fps kaynaklı olduğunu düşünmüyorsanız. Şimdi size verdiğimiz yöntemleri denemenizi tavsiye ederiz.

Bu sorunu kod yazarak çözebilirsiniz bunun içinde takip etmeniz gereken yol. Oyun içinde iken (“) tuşuna basınız.

Karşınıza çıkan kod bölümüne aşağıdakileri yazınız.

-tMta ON
-tMtrdfl ON
-tMtr ppld

Bu kodları denemeden önce kasma ve fps sorununuz için VSYNC kaldırma işlemi olan yukarıda ki. Fps kilidi nasıl kaldırılır adlı cümlemi tekrar okuyun ve deneyin bu işlemden sonra belki hiç bir işleme ihtiyacınız kalmaya bilir. Sorunlarınız eğer hala devam ediyorsa son çareniz. Sistem gereksinimleriniz yetiyorsa. Ekran kartı fanınızı değiştirmek olacaktır.

bu konuyla alakalı eğer sizde follout 4 oynuyorsanız %100 çalışan yamamız Follout 4 Türkçe yama adlı konumuzu incelemenizi tavsiye ederiz.

 

Oyun yaması arşivi olarak bilinen en iyi Oyun ve Teknoloji sitesi Menduh.com ziyaretçileri ile daha hızlı iletişim için İnstagram sayfasını devreye soktu. Sizde daha hızlı destek almak ve yeni eklenen konuları kaçırmamak için bizi Menduhcom İnstagram sayfasından takip ediniz.

ETİKETLER: ,
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.