Ceo

Gta Sa oyundan atma hatası çözümü

Ceo
Cevaplar0
Gösterim9213
Ceo
👑👑👑
Kurucu
Konular140
Cevaplar127

Gta Sa oyundan atma takılma sorunu yaşayan arkadaşlar açtığımız başlıkları dikkatle okur ise bütün sorunlara çözüm bulmuş olacaktır. Gta Sa atma takılma hatası ile ilgili bütün sorulara cevap bulacaksınız. Öncelikle bilgisayar özellikleri iyi olan arkadaşlar için Gta Sa oyundan atma takılma hatası ile ilgili bir kaç ayar önereceğim.

 • Eğer Gta Sa kasmıyorsa sadece oyundan atma sorunu yaşıyorsanız Ayarlarda ki görüntü ayarlarından grafik ayarlarınızı “Very High” yani en yüksek ayara getirin bu da oyundan atmadaki sorunlardan birisidir. Ancak bu yolu sadece bilgisayar özellikleriniz çok iyi ise uygulayın. Gta Sa oyundan atma takılma hatasını ortadan kaldıracaktır.

Ancak kesin yöntem için aşağıda ki çözüm yolunu uygularsanız hatadan %100 kurtulmuş olursunuz.

GTA Sa Çalışmayı Durdurdu

Her gta oyuncusunun sıklık ile karşılaştığı GTA Sa Çalışmayı Durdurdu Hatası ile ilgili çözüm yolunu takip ederseniz eğer sorununuz ortadan kalkacaktır. Öncelikle belirtmek isterim bu sorunun nedeni bilgisayar sistem gereksinimlerinin yetersizliğinden değildir. Gta Sa atma takılma hatasının başında yer almaktadır.

Çalışma durdurdu hatası için adım adım çözüm yolları aşağıda listelenmiştir.

 • Bilgisayarınızın masa üstünde ki “Bilgisayarım” simgesine sağ tıklayarak “özellikler” sekmesine tıklayınız.
 • Özellikler sekmesine tıkladıktan sonra sol tarafta bulunan menüde ki “Gelişmiş sistem ayarları” sekmesini seçiyoruz.
 • Karşımıza gelen sistem özellikleri ekranından Üst taraftaki “Gelişmiş” sekmesine tıklıyoruz.
 • “Performans” sekmesinde ki “Ayarlar” yazısına tıklayınız ve sonrasında karşınıza çıkan Menüden “Veri yürütme engellemesi” sekmesine giriyoruz.
 • “Seçtiklerim dışında kalan tüm Windows programları ve hizmetleri için DEP’yi etkinleştir” sekmesini seçiyoruz ve “Ekle” yazısının aktif hale geldiğini görüyoruz.
 • “Ekle” yazısına tıklayarak Gta Sa oyunumuzun  kurulu olduğu yere gidiyoruz ve “gta_sa.exe” uygulamasını seçiyoruz.

Tamam dedikten sonra bilgisayarımızı yeniden başlatarak GTA Sa Çalışmayı Durdurdu Hatası sorununu çözüme ulaştırarak ortadan kaldırıyoruz.

Gta Sa Uyumluluk Sorununu Giderme hatası çözümü

Gta Sa oyununda ki  diğer çok karşılaşan hatalardan birisi olan uyumluluk sorununun da basit bir çözümü bulunmaktadır. Oyundaki Gta Sa oyundan atma takılma hatasından biridir. Eğer oyundan atma sorunu çözümünü uyguladıktan sonra bu hata ile oyunda sorun yaşıyorsanız kesinlikle bu yöntemi uygulayınız. Bunun için aşağıda ki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. Yapamayan arkadaşlar yorum atarak yardım isteyebilirler. Yapanlara da iyi oyunlar dilerim.

Adım adım gta sa uyumluluk sorunu giderme işlemleri için aşağıdaki listeyi takip ediniz.

 • İlk olarak Masaüstünde ki Gta Sa oyun simgesine sağ tıklayarak “uyumluluk sorunu giderme” sekmesine tıklıyoruz.
 • “Sorun giderme programı” butonuna tıklıyoruz.
 • Ardından karşımıza çıkan sekmeden “Program windows’un eski sürümlerinde çalışıyordu ancak şu anda yüklenmiyor veya çalışmıyor” seçeneğine tıklıyoruz.
 • Karşımıza çıkan menüde “Windows XP (Service Pack 3)” seçimini seçtikten sonra “Programı Sına” butonuna tıkladıktan sonra oyuna giriyoruz ve 3 – 5 dakika arası oynadıktan sonra çıkıyoruz.
 • Karşımıza çıkan menüden ileri yaparak “Evet bu ayarları bu program için kaydet” seçeneğini seçiyoruz.

Bu iki işlemi de uyguladıysak oyundan atma sorununu yaşamamanız gerekiyor. Kesinlikle en işe yarayan yöntemlerdir. Ancak hala bu sorunu yaşıyorsanız büyük ihtimalle Oyuna Bozuk bir yama kurmuşsunuzdur. Eğer kurduğunuz Gta modları bozuksa oyundan atması normal dir.

Öneri : Gta4 oyunu için yayınladığımız gta 4 Türkçe yama dosyamızı hatasız kullanabilirsiniz.

EnfesSoft.Com