Ceo

İnternet aboneliği nasıl kapatılır? Kapatma dilekçesi

Ceo
Cevaplar0
Gösterim796
Ceo
👑👑👑
Kurucu
Konular140
Cevaplar127

İnternet aboneliği nasıl kapatılır? Kapatma dilekçesi gibi bir çok soru soruluyor. Ancak bu konular hakkında hala yeterince çözümler getirilmiyor. özellikle internet aboneliğini kapatma sorununu bütün internet telekom kullanıcıları yaşamaktadır. Bunun kesin ve net olan çözümünü bayiye gidip uğraşmadan hızlıca halletmenin yolunu anlatacağım. Ayrıca İnternet aboneliğini kapatmanın en basit yolunu kendi yaptığım yöntem ile gerçekleştirmenizi sağlayacağım. Bildiğiniz gibi internet günümüzde neredeyse her evde var. İnternet aboneliği olmayan evde yoktur diye biliyorum. Bunların dışında artık internet aboneliğini geçtik. İnternetin ilerlemesinden dolayı hızlı yani fiber internet aboneliği girmeyen ev kalmadı bile diyebiliriz. genelde internet aboneliği neden kapatılır önce onu bilelim.

Genelde internet aboneliğini kapatmak isteyen kullanıcılar ya internetin hızında sorun olduğu için. Yani internet aboneliğini fesih etmek için başvuru yapar. Ya da yeni taşındığı yerde aboneliğini yaptığı internet ağının alt yapısının olmamasından dolayı fesih işlemi yapmak ister.

En çok fesih işlemi yapmak isteyen kişiler evini taşırken taşındığı evde kullandığı internet alt yapısının olmamasından dolayıdır. Çünkü eğer taşınacağınız yeni adresinizde eğer internet alt yapınız yok ise herhangi bir para cezası ödemezsiniz. Şimdi bunları sizlere adım adım anlatacağım. Aşağıdaki internet aboneliği fesih adımlarını takip ederseniz işinizi kolayca çözebilirsiniz.

Adres değişiminde internet aboneliği kapatma

  • Adres değiştirirken internet aboneliğini kapatmak için aşağıdaki adımları takip etmeniz sizin için yeterli olacaktır.
  • İlk yapmanız gereken yeni taşındığınız adresi e devlet üzerinden ya da belediyeden güncellemektir.
  • Adresinizi güncelledikten sonra bayiden ya da müşteri hizmetlerinden internet aboneliğiniz olan firmanın alt yapısının olup olmadığını sorgulatın.
  • Eğer alt yapının olmadığına eminseniz sıradaki adıma geçiniz.

Sıradaki adımları ise sırasıyla şöyle listeledik.

İnternet Abonelik fesih başvurusu

İnternet aboneliğinizdeki İnternet Abonelik fesih başvurusunu yapmak için E Devlete giriniz.

E Devlet üzerinden bağlı olduğunuz kurumun sayfasına giriniz.

Örneğin ( Vodafone Net Abonelik Fesih Başvurusu) yazınız.

Aşağıda ki görsel gördüğünüz gibi.

Not: Aşağıdaki giriş yöntemlerini kullanınız yoksa fesih işlemlerine devam edemezsiniz.

  • Mobil İmza
  • Elektronik İmza
  • T.C. Kimlik Kartı
  • Banka

Sonrasında karşınıza çıkan adımları devam ederek fesih başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

2 Gün içinde Fesih başvurusu yaptığınız kurum tarafından aranırsınız. Ve iptal talebinizi sözle dile getirdikten sonra. Size verdikleri modemi kargolayarak göndermenizi isterler ve fesih işlemlerinizi gerçekleştirmiş olursunuz.

Eğer sorunu çözemeyenler var ise yorum atarak yardım isteyebilirsiniz.

EnfesSoft.Com