Oyun Türkçe Yama Mod İndir Oyun Modları Oyun Rehberi Oyun Save Oyun Forum

Kripto Para Terimleri

Kripto Para Terimleri
21.04.2021
A+
A-

Artık birçoğumuzun dahil olduğu Kripto Paralar için kesinlikle bilmeniz gereken Kripto Para Terimlerini sizler için listeledim. aşağıdaki Kripto Para Terimlerini öğrenerek okuduğunuz haberlere yabancı kalmayacaksınız. Ayrıca bu borsanın içerisindeyseniz kesinlikle bilmeniz gerektiğini düşünmekteyim.

Altcoin: Bitcoin harici coin. Alternatif coin.

ATL: Bir coinin şuana kadar ki en düşük fiyat.

SATOSHI: Bitcoin’in milyonda biri. En küçük birim.

STOP LOSS: Zarar kesici emir.

FOMO: Fırsatı kaçırma korkusudur. Korkudan zararına satış yapmak.

ATH: O coinin tüm zamanların en yüksek değeri.

SHITCOİN: Çöp coin. Troll para.

HODL: Satmamak elde tutmak.

Balina: 1000 Bitcoin ve üzeri işlem yapan kimse.

Boğa piyasası: Yükseliş trendinde olan piyasa. Boğa piyasası yükseliş trendine geçmiş ve ileriki zaman için fiyatların yükseleceğini belirten bir dönemdir. Yatırımcılar için alım dönemi olarak değerlendirilebilir. Boğa piyasası üç aşamadan oluşuyor.

  • Birincisi toplama aşaması, henüz belirgin bir yükseliş trendi hakim değildir ve çoğu kişi varlığın düşeceğini düşündüğünden satışını gerçekleştirmektedir. Çok ucuz malların büyük yatırımcılar tarafından toplandığı aşamadır.
  • İkinci aşama ise toplama aşamasından sonra piyasanın iyileşme belirtilerini gösterir ve küçük yatırımcılarında dahil olduğu bir dönemdir. İşlem hacminin yükseldiği bölümdür.
  • Üçüncü aşama ise hacim artışından dolayı piyasadaki varlıkların alışı azalmaya başlar, boğa piyasasının sonuna geldiğini belirtir ve ardından sert bir düşüş dalgası beklenebilir.

 

Ayı piyasası: Düşüş trendinde olan piyasa. Ayı piyasası, piyasasının düşüş trendinde olduğunu ve fiyatların ileriki zaman için kötümser bir ortama seyredeceğini belirler. Ayı piyasasının ne kadar süreceğine dair bir kanı bulunamamakla birlikte, fiyatların uzun süreli düşeceği beklenir. Bu piyasada arz ve talep azaldığından dolayı fiyatlar düşmeye devam eder.

 

Oyun yaması arşivi olarak bilinen en iyi Oyun, Oyun Yaması, Oyun modları ve Teknoloji sitesi Menduh.com ziyaretçileri ile daha hızlı iletişim için iletişim sayfasını devreye soktu. Ekibimize katılmak için ya da destek almak için Bize ulaşın sayfamızı kullanarak bizimle iletişime geçiniz. Ayrıca Oyun Forum sistemide çok yakında aktif olacak. Şimdiden Oyun forum sayfamızda yer alabilmek için üye olabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.