adem yeniçeri

Oyuncu Bilgisayarı alacaklara öneri

adem yeniçeri
Cevaplar0
Gösterim826
adem yeniçeri
🏅
Yeni Üye
Konular2
Cevaplar0

ORTA DERECELİ BİR OYUN BİLGİSAYARI TOPLAMAK

Bir oyun bilgisayarı almak bu kadar pahalı olur mu?
Evet, maalesef geçtiğimiz beş yılda doların bu denli artmasıyla beraber bir çok şeyin fiyatının artmasıyla beraber teknolojide fiyatların artmasına neden oldu. Bu yazımızda size anahtar olabileceğini düşündüğüm, orta dereceli bir masaüstü bilgisayar kurulumunda bahsedeceğim.

PİYASADA BULUNAN DİZÜSTÜ OYUN BİLGİSAYARININ FİYATLARI

Bugün iyi bir dizüstü oyun bilgisayarı almak istediğiniz zaman 10 bin tl’den başlayan fiyatlar göreceksiniz, bu fiyatlar altına aldığınız bilgisayalar oynayacağınız oyun konusunda size eziyet çektirebilir. Alacağımız bilgisayarda ne gibi özellikler olmalıdır?

Bahsedeceğimiz özellik ve fiyat kıyaslaması yapacağız;

EKRAN KARTI HAFIZASI:6 GB İŞLEMCİ: 10750H RAM:16 GB İŞLETİM TİPİ: İ7 EKRAN KARTI: NVİDİA GEFORCE EKRAN BOYUTU: 17.3 İNÇ Bahsettiğimiz bu özellikte bir üstü güncel piyasada 13-16 bin tl arasında bulacağız türde birde diz üstüdür.

Peki neden bu kadar verelim bence güncel bir soru bunu yerine bu fiyatların yarı yarısına varacak şekilde makul bir masaüstü toplayarak daha efektif daha hızlı ve daha mutlu edecek bir bilgisayar toplayabilirsiniz.

Parça, marka, model tavsiyesi vermek sürekli değişkenliği olan bir piyasada amiyane tabirler aptalca olacaktır. Tavsiyem asla marka üzerine takılı kalmayın, amd, nvdia, intel de iyidir. Onun yerine şunlara odaklanabilirsiniz bu şekilde tavsiye ederim. Ekran 24 inç, 144 hz’den şaşmayın. Alternatif olarak şunları deneyebilirsiniz çift fanlı bir ikinci-el kasa bulup
ssd ve harddisk eklemesi yaparak 2000-3000 bin bir harcama yaparak ve üzerine monitör ve işletimciyi eklerseniz 6 bin – 7 bin civarı bir oyuncu bilgisayara sahip olabilirsiniz. Tabi bunun için parçaları internet üzerinde alabilirsiniz bu size çok zor gelebilir ama emin olun bu yaptığınız şey sizi çok mutlu edecektir.