Barış Bayar

Red Dead Redemption 2 Türkçe Yama

Barış Bayar
Cevaplar0
Gösterim1452
Barış Bayar
👑👑👑
Kurucu
Konular126
Cevaplar52

Red Dead Redemption 2 Türkçe Yama sizler için hazırlanan Türkçe dil paketidir. Çoğu oyunda olmadığı gibi RDR 2’de de olmayan Türkçe dil yerine hazırlanan bir Türkçe Yamadır. Bu yamaya sahip olabilmeniz için, aşağıda bulunan indirme linkinden yamayı indirin. Daha sonrasında ise Red Dead Redemption 2 Türkçe Yama Kurulumu talimatlarını eksiksiz ve kusursuz bir şekilde yerine getirin. Daha sonrasında RDR 2  Türkçe Yamanın keyfini çıkartın. Yapımcı arkadaşlarımızın ellerine sağlık, siz değerli oyuncularımıza da iyi oyunlar dileriz.

 

Red Dead Redemption 2 Türkçe Yama Kurulumu

1- RDR 2 Türkçe Yama.rar’ın içerisindeki klasörü masaüstüne atın.

2- Klasörün içerisindeki “RDR2TR.exe” uygulamasını sağ tıklayarak aşağıdan “yönetici olarak çalıştır” diyerek çalıştırın.

3- Daha sonra karşınıza gelen sekmede monitörünüzün çözünürlüğünü seçin ve daha sonrasında altyazının nerede görünmesini istiyorsanız o şekilde ayarlayın. Daha sonra “Başla” diyerek programı çalıştırın ve oyununuza girin.

4- Ayarlarınızı ise aşağıda belirtildiği gibi yapın;

  • Screen Type: Fullscreen
  • Vsync: Off
  • Tripple Buffering: off
  • DX12

5- Bunları yaptıktan sonra Red Dead Redemption 2 Türkçe Yamanın keyfini çıkartabilirsiniz.

Kaynak : Arisaka

Türkçe Yama Oranı : 100

Türkçe Yama Dosyası : https://drive.google.com/file/d/12IqojUYXpNxf8jFqh1sYERwwyhvqQ3q0/view?usp=sharing

 

Red Dead Redemption 2 Türkçe

Daha yeni bitirmiş olduğum RDR 2 oyununu sizler için yorumlayacağım. Biraz uzun olabilir şimdiden söylemek isterim. Ama oyun hakkında düşüncelerimi uzun uzun ve detaylıca anlatacağım. Sizde aşağıdaki yorumlarıma göre oyunu oynayıp oynamamaya karar verebilirsiniz.

Red Dead Redemption 2 nin sanatsal yönünü geçtim, grafiklerini ve oynanışını beğenmeyen insanlar gerçekten hayatlarında bu kadar gerçekçi, müthiş grafikli, optimizasyon sıkıntısı olmayan bir oyun oynamışlar merak ediyorum. Bu oyun biraz pahalı olabilir, fakat kullandığı motor piyasadaki en pahalı motor olan Euphoria olduğu için onlarda yaptığı oyunun kalitesine göre fiyat koymuşlar.

Karakterlerin hareketlerinden, oturup kalkmasından, ata binip inmesinden, drama sahnelerinde yaşanan duygusallık, atın tehlikeli bir hayvan gördüğü zaman verdiği tepki, vb. şeyler bu motorun gerçekten sonuna kadar hakkının verildiğini gösteriyor bizlere. Zaten rockstar’ın kendi Gta serisinde kullandığı Rage Engine motoru da gerçekten çok etkileyiciydi. Fakat Euphoria, RDR 2 de hepsini geride bırakmış diyebilirim. En basitinden oyun içerisinde atınızla giderken çitleri kırdığınız zaman dağılma şeklinden, ağaca saplanan bir okun sallanmasından ve en önemlisi de çok uzaklardaki dağların detaylı ve gerçekçi görünmesinden anlayabilirsiniz.

Yani demem o ki, Red Dead Redemption 2 oyununda hikaye anlatımı, karakterleri, oyunun içerisinde en ufak detayına kadar düşünülmüş olan dünyası ve tüm teknik bakımlardan oyun dünyasının en iyi oyununu çıkartmıştır bence rockstar. Bu tarz oyun sevenlerin ve oyunlardan gerçekten anlayan insanların bu oyununu beğenmemesi imkansız diyebilirim. Çünkü beğenilmeyecek gibi bir oyun değil.

Sadece beni tek rahatsız eden olayı, yıl 2020 olmuş hala Türkçe dil neden yok bu rockstar oyunlarında? Bu kadar zor bir şey değil aslında koysalar ne olur yani? Neyse benim gibi Türkçe dile takıntısı olan arkadaşlara tavsiyem, Red Dead Redemption 2 Türkçe Yama yüklemeleridir. Bu sorunu sizde benim gibi bu şekilde ortadan kaldırabilirsiniz.

Red Dead Redemption 2 Oyun İçi Görüntüler

Red Dead Redemption 2, hikaye modu olarak gerçekten kusursuz bir oyundur. Sanki bir batı dizisini canlandırmak gibi olmuş. Oyunun bize sunduğu imkan istediğimiz kadar oyunu uzatabilmek ve sezonlarca aynı karakteri canlandırabilmek. İster kötü kovboy ister iyi kovboy oluruz. İster çetenizle düzgün bir şekilde hizmet edip, düzenli paranızı alırsınız, isterseniz keyfinize bakar barlarda takılır, kumar oynar, tek tabanca önünüze gelene sıkarsınız size bırakılmış tamamen.

RDR 2 ne kadar aksiyon ve macera üzerine olsa bile, iyi veya kötü kovboyu oynamanız, hem hikaye sonunu, hemde oyun içerisindeki diyalog sahnelerini etkileyecektir. Hikayesinden ziyade açık dünyada serbest takılması da gerçekten çok zevklidir. Bildiğimiz GTA serilerinin hikayesi bittikten sonra anlamsızca gelen açık dünyada ortalığı kasıp kavurma isteği, Red Dead Redemption 2’de de kesinlikle geliyor. Fakat bu oyundaki fark, GTA’daki gibi bazukayı silahı alıp 3 – 5 kişiye sıktıktan sonra 5 yıldıza ulaşıp polislerle uğraşmaktan ziyade, bu oyunda çeşitlilik çok fazla olduğu için çok daha keyif alıyorsunuz açık dünyasında. Kasabalarda veya barlarda ettiğiniz kavgalar, çıkardığınız olaylarda NPC’lerin verdiği reaksiyonlar gerçekten çok farklı ve çeşitli. Bir yere bir şey yaptığınız zaman nasıl bir tepki alacağınızı bilemiyorsunuz ve buda gerçekten insanı içine çekiyor diyebilirim.

Daha Red Dead Redemption 2 için anlatılacak çok şey var, fakat bu kadarı oynayıp oynamamanıza karar vermeniz için yeterli olacağını düşünüyorum. Yaptığım yorumlara göre oyunu almanızı tavsiye ederim. Fakat benim tavsiyem kesinlikle oynamanız tarafındadır. Alıp oynayacak olan herkese şimdiden iyi oyunlar dilerim.

Red Dead Redemption 2 Save