Barış Bayar

Steam ucuz oyun önerisi

Barış Bayar
Cevaplar0
Gösterim1209
Barış Bayar
👑👑👑
Kurucu
Konular126
Cevaplar52

Steam ucuz oyun önerisiadlı konumuzda sizlere, düşük bütçe ile oynanabilecek en zevkli, oynanışı güzel, grafikleri orta veya üst seviyede alınabilecek ve oynarken zevk alınabilecek oyunları derleyeceğim. Tabii ki herkesin kendi zevkleri vardır fakat düşük bütçeyle alabileceğiniz en iyi oyunları bugün sizlerin huzuruna sunmaya çalışacağım.

Steam Ucuz Oyun

Steam nedir?

Steam, Valve tarafından 2003 yılında ortaya çıkartılan ve içinde binlerce oyun barındıran bir oyun platformudur. Bir steam hesabı oluşturup oyun satın alabilir veya ücretsiz oyunları oynayabilirsiniz. 18 yıldır piyasada olan steam, bir çok oyunun dağıtım hakkını eline almıştır.

Zaman zaman yaptığı indirimler sayesinde bir çok oyuncuya istediği oyunu oynama fırsatı tanıyan steam, bazı oyunlar içinde zaman zaman ücretsiz yaparak oyunculara bedava oyunlara sahip olma imkanı tanıyor ve bu platformda arkadaş ekleyerek, oyunlarınızı beraber oynayacağınız arkadaşlar edinebilmek gibi bir şansınız oluyor.

Sizler için bugün Steam ucuz oyun önerisi yaparak arkadaşlarınızla güzel vakit geçirebileceğiniz ve düşük fiyatlara sahip olabileceğiniz 8 adet oyun önereceğiz. Geçelim sizler için önereceğimiz o oyunlara;

 

Ucuz Oyunlar

Portal

 

 

 

 

 

Portal, Valve tarafından çıkartılan tek kişilik bir bulmaca oyunudur. Belirli eşyaları kullanarak ve çevredeki ipuçlarını takip ederek bulmacaları çözebilir ve eğlence dolu vakitler geçirebilirsiniz. Steam ucuz oyun önerisinde bir numaralı yeri alıyor.

Portal İçin Sistem Gereksinimleri

En Düşük : 1.7 GHz İşlemci, 512MB RAM, DirectX® 8.1 destekli Ekran Kartı (SSE desteği gerekir), Windows® 7(32/64-bit)/Vista/XP, Fare, Klavye, İnternet Bağlantısı
Önerilen : Pentium 4 İşlemci (3.0GHz ya da daha iyisi), 1GB RAM, DirectX® 9 destekli Ekran Kartı, Windows® 7(32/64-bit)/Vista/XP, Fare, Klavye, İnternet Bağlantısı

 

Among Us

 

 

 

 

 

Among Us, InnerSloth tarafından üretilen ve 15 Haziran 2018 de ortaya çıkan çevrim içi ve çok oyunculu bir oyundur. Konusu, uzay gemisinde bir grup içerisindesiniz. Bu grubun içerisinde katil veya katiller bulunuyor. Sizin göreviniz de kim katil, kim masum onu bulmaya çalışıyorsunuz. Eğer masum iseniz, etraftaki görevleri tamamlayarak ve katile ölmemeye çalışarak oyunu bitirmeye çalışabilirsiniz. Fakat siz görevinizi bitirmiş olsanız bile diğer masumlar görevini bitirmeden oyun bitmez. Ölen masumlar da dahil görevlerini bitirmek zorunda. Eğer katil iseniz masumlara yakalanmadan onları öldürmeniz gerek. Eğer 2 masum varken birini öldürürseniz, öbürü sizi bildiri (report) yaparak diğer masumlara bildirebilir, sizi oy birliğiyle uzay gemisinden atabilirler. En fazla 10 kişi oynanan Among Us, arkadaşlarınızla vakit geçirmek için çok keyifli bir oyundur. Hepinize öneririm.

Among Us Sistem Gereksinimleri

En düşük: İşletim Sistemi: Windows 7 SP1+ İşlemci: SSE2 instruction set support Bellek: 1 GB RAM DirectX: Sürüm 10 Depolama: 250 MB kullanılabilir alan

 

Euro Truck Simulator 2

 

 

 

 

 

Euro Truck Simulator 2, SCS Software tarafından geliştirilerek piyasa sürülen kamyon sürme ve yük taşıma oyunudur. 19 Ekim 2012’de piyasa sürülen Euro Truck Simulator 2, bir çok kişinin gönlünü fethederek piyasa bomba gibi bir giriş yapmıştır. 8 yıl aradan sonra halen aktif olarak oynanmaya devam eden Euro Truck Simulator 2, sevenlerini asla bırakmayarak sürekli kendini güncelliyor ve farklı DLC paketleri çıkartarak oyunu devamlı aktif tutmaya devam ediyor. Steam ucuz oyun önerisinde üç numaralı yeri alıyor.

Euro Truck Simulator 2 Sistem Gereksinimleri

En Düşük : WINDOWS 7, DUAL CORE CPU 2.4 GHZ, 4GB RAM, GEFORCE GTS 450-CLASS (INTEL HD 4000), 5GB DEPOLAMA ALANI

Önerilen: WINDOWS 7/8.1/10 64-BİT, QUAD CORE CPU 3.0 GHZ, 6GB RAM, GEFORCE GTX 760-CLASS (2GB), 5GB DEPOLAMA ALANI

 

Portal 2

 

 

 

 

 

Portal 2, Valve tarafından piyasaya sürülen, birinci şahıs türünde bulmaca çözme oyunudur. Portal oyununun devamı olarak piyasaya sürülmüştür. Oyunun amacı diğer oyundaki gibi belirli eşyaları kullanarak ve çevredeki ipuçlarını takip ederek bulmacaları çözebilirsiniz. Fakat Portal 2’de arkadaşlarınızla oynayabilme gibi bir özelliğiniz de bulunmakta. Ayrıca çok oyunculu kısmın hikayesi tek kişilikten bağımsız, iki karaktere göre farklı bir hikaye içermektedir. İster tek oyunculu olarak kendiniz oynayabilir veya arkadaşınızla çok oyunculu oynayarak farklı bir hikaye oynayabilirsiniz. Steam ucuz oyun öneri listesinde 4 numaralı yeri alıyor.

Portal 2 Sistem Gereksinimleri

Windows 7 / Vista / XP, 3.0 GHz P4, 2 GB RAM, NVIDIA GeForce 7600, DirectX 9, 8 GB Depolama

 

Metro 2033 Redux

 

 

 

 

 

Metro 2033 Redux, Dmitry Glukhovsky’nin romanından yola çıkılarak yapılan birinci şahıs hayatta kalma – korku video oyunudur. 4A Games tarafından geliştirilip piyasaya sürülmüştür. 2010 yılının Mart ayında oynanabilir hale gelmiştir. Olaylar kıyamet sonrası Moskova’daki Metro altı sisteminde başlar. Bazı görevlerde yeryüzünü de görebiliriz. Çatışmalar mutasyona uğramış mutantlarla veya düşman insanlara karşı gerçekleşir. Canavarlar silahsız ve sürü halinde gezerken, düşman insanlar bizim sahip olduğumuz silahlara veya daha fazlasına sahiptirler.

Metro 2033 Redux Sistem Gereksinimleri

Windows 7 veya 8 / Vista (Sadece 64 bit), Dual Core CPU (2.2+ GHz), 2 GB RAM, GeForce 8800GT 512MB, DirectX 10, 10 GB Depolama, (Sadece 64 bit)

 

Half-Life 2

 

 

 

 

 

Half-Life 2, Valve tarafından piyasaya sürülen ve Half-life oyununun devamı olarak çıkartılan, bilim-kurgu ve birinci şahıs gözünden oynanan bilgisayar oyunudur. 22 Haziran 2004 tarihinde piyasaya çıkartılmıştır. Tekrardan uzaylıların saldırısına uğramış, kaynakları bitmiş ve zaman geçtikçe azalan nüfuslu bir dünyada kendilerini buluyorlar ve ilk Half-Life oyununda olduğu gibi levyelerini ellerine alıyorlar. Freeman, ona destek olan insanlara bir şey olmasından endişelendiği için Black Mesa’da gerçekleşen hatanın yaşanmasından dolayı, tekrar dünyayı eski haline çevirebilmek ve insanlığı kurtarabilmek için kimsenin yapmak istemeyeceği görevlere zorlanarak yapmaya başlayacak. Böylelikle Steam ucuz oyun 6 numaralı yeri alıyor.

Half-Life 2 Sistem Gereksinimleri

Windows 7 / Vista / XP, 1.7 GHz İşlemci, 512MB RAM, DirectX 8.1 Level Ekran Kartı, 6.5 GB Depolama

 

Outlast

 

 

 

 

 

Outlast, Red Barrels tarafından geliştirilerek piyasa sürülen hayatta kalma – korku oyunudur. Oyunda bir gazetecinin enteresan olaylar döndüğü konuşulan akıl hastanesini incelemek için tek başına kamerasıyla gittiği hastanede yaşanan olaylar anlatılmaktadır. Outlast’ın amacı, etraftaki dökümanları toplayarak ve akıl hastanesindeki garip, ürkütücü ve enteresan olayları kayıt ederek hayatta kalmaya çalışmak ve kameramızın pilinin bitmemesi için etrafta pil aramaktan oluşmaktadır. Sürükleyici hikayesi ve oyunculara yaşattığı korku dolu anlar, bir çok korku oyunu sevenlerin kalbini fethetmiştir.

Outlast Sistem Gereksinimleri

Windows XP / Vista / 7 / 8 (64 Bit Tercih Edilen), 2.2GHz Dual Core CPU, 512MB NVIDIA GeForce 9800GTX, DirectX 9, İnternet Bağlantısı, 5 GB Depolama

 

Left 4 Dead 2

 

 

 

 

 

Left 4 Dead 2, Birinci şahıs video oyundur. Valve tarafından piyasaya 17 Kasım 2009’da sürülmüştür. Zombilerin istila ettiği bir dünyada hayatta kalmaya çalışan 4 kişilik bir ekip, zombilere karşı amansızca bir savaş vermektedir. Farklı silahlarla bölümleri geçmeye çalışarak bu istila edilmiş dünyadan kurtulmaya çalışmak amaçlanmıştır. Hikaye modunu arkadaşlarınızla toplamda 4 kişi de oynamak isterseniz Left 4 Dead 2 bu imkanı sizlere sunacaktır. Arkadaşlarınızla bir araya gelerek, zombiler tarafından istila edilmiş dünyadan kurtulmak için görevleri yaparak bu dünyadan kurtulmaya çalışabilirsiniz.

Left 4 Dead 2 Sistem Gereksinimleri

Windows 7 / Vista / XP (32-64 Bit Size kalmış), Pentium 4 3.0GHz, 2GB RAM, ATI X800, NVIDIA 6600, DirectX 9, 13GB Depolama

Sizler için bugün oynanmaya kesinlikle değecek 8 tane Steam ucuz oyun önerisi yaptık. Merak etmeyin bu içeriğin devamı ilerleyen zamanlarda gelmeye devam edecek. Tekil olarak veya çok oyunculu olarak eğlenceli vakit geçirebileceğiniz oyunları sizlere tavsiye etmeye devam edeceğiz. Siz değerli okurlarımızın da Steam ucuz oyun önerisi var ise aşağıdan yorum atarak diğer okurlara yardımcı olmanızı rica ederiz. Yukarıdaki bazı oyunların Türkçe dil desteği olmayabilir. Onları da sitemizde aratarak bulabilir ve dilerseniz Türkçe haliyle oynayabilirsiniz.